Lokalizacja

Niewątpliwym atutem Apartamentów SALTAPART jest ich korzystna lokalizacja. Apartamenty znajdują się bowiem w spokojnej i zielonej części Wieliczki tuż za granicą Krakowa, zaledwie kilka minut od Autostrady A4, 15min spacerem przez park do Kopalni Soli i 18min od centrum Krakowa (12km) przy ul.Św. Barbary 13 i 22. Wygodny i szybki dojazd do lotniska (A4/PKP).

W pobliżu pizzeria & pub, plac zabaw dla dzieci, poczta, przystanek autobusowy (20min do centrum Krakowa) i kolejowy (10min). W odległości 300-500m 2 supermarkety, apteka, centrum usługowe, centrum rekreacyjno-edukacyjne SolneMiasto.eu (Basen, Hala sportowa, siłownia, fitness, sala zabaw, lodowisko, boiska i korty tenisowe), squash, pełnowymiarowe boisko piłkarskie, Park ze stawem im. Adama Mickiewicza.

Apartamenty znajdują się w jednym budynku na ogrodzonej posesji z prywatnym parkingiem i garażem. Dużo zieleni i kameralny ogród zapewnią ciszę i spokój po intensywnym zwiedzaniu atrakcji Krakowa i Kopalni Soli w Wieliczce.

Wieliczka, miasto leżące 13 km od Krakowa, słynie nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie, za sprawą przepięknej Kopalni Soli, którą odwiedza ponad 1 mln turystów rocznie. Kopalnia Soli to jednak nie jedyna atrakcja Wieliczki, warto tu również zajrzeć w inne miejsca, by poznać to ciekawe miasto. Przy ulicy ul. Zamkowej 8 znajduje się Zamek Żupny, który powstał w XIII wieku, obecnie w zamku mieści się Muzeum Żup Krakowskich – jedno z ważniejszych górniczych muzeów w Polsce. Również przy ul. Zamkowej zwiedzić można Kościół Św. Klemensa jest to zabytkowy kościół, którego początki sięgają XI wieku. Obecnie dla turystów udostępniona jest Kaplica Morsztynów w której można zobaczyć najcenniejsze eksponaty z dawnego skarbca. Warto zobaczyć też Pałac Konopków z XVIII wieku, dziś siedziba Instytutu Pamięci Narodowej oraz Kościół Św. Sebastiana – zabytkowy drewniany kościółek powstał w XVI wieku jako wotum wdzięczności za ocalenie z epidemii cholery.

Wieliczka po za zabytkami, do zaoferowania turystom ma także ciekawe atrakcje, takie jak Tężnia Solankowa, która stanowi uzupełnienie bogatej oferty Kopalni Soli, ale może być też alternatywną dla wszystkich, którzy pragną skorzystać ze zdrowotnych walorów wielickiej soli pozostając na powierzchni. Tężnia to aż 7 500 m2 powierzchni, a dodatkowym elementem przygotowanym dla korzystających z niej osób jest wznosząca się na wysokość 22 metrów wieża widokowa, z której podziwiać można panoramę parku i górniczych szybów.

Dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas idealnym miejscem jest wielickie centrum rekreacyjno-edukacyjne „Solne miasto” Na terenie obiektu znajduje się kryty basen, korty tenisowe, sala zabaw dla dzieci, siłownia oraz klub fitness. Drugą propozycją spędzenia aktywnie czasu jest park linowy. Xtrem Park to system przeszkód zawieszonych miedzy drzewami nad ziemią. Na dwóch trasach o różnym stopniu trudności znajduje się łącznie 35 przeszkód. Pokonanie trasy to przede wszystkim wspaniała przygoda z dużą dawką pozytywnej adrenaliny. Jednak park ten to nie tylko atrakcje na wysokościach. Na terenie Parku czekają boiska do gry w kosza, siatkę, korty tenisowe oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Idealnym miejscem na przyjemny spacer jest Park Miejski. Park graniczy bezpośrednio z budynkami Kopalni Soli, Szybem Św. Kingi. W pobliżu parku znajduje się szlak rowerowy czerwony, biegnący ze wschodu do Kopali Soli i prowadzący dalej do rynku. Najmłodszym turystom polecamy odwiedzić Park Pinokia przy w którym znajduje się min. basen, plac zabaw, małpi gaj, eko gokart, statek piracki.


APARTAMENTY SaltApart & SaltApart2

ul.Św.Barbary 13 & 22
32-020 Wieliczka
GPS: 49°59’31.4″N 20°02’14.0″E
MAPS: 49.992070, 20.037211